Čištění koberců

Čištění koberců jest činnost velice nepopulární, ale čas od času zkrátka nutná. Protože podlahy značného procenta českých domácností pokrývají právě textilie, které mají tendenci nachytat na sebe veškerou špínu, se kterou přijdou do styku, a že jí není málo, nezbývá, než v pravidelných časových intervalech pokleknout a pustit se do očisty. Nebo že by přece jen existovalo i jiné řešení? Jiné, než koberec srolovat, postavit k nejbližší popelnici a za drahé peníze koupit nový?

Spolehněte se na profesionály!

Neničte si ruce ani nervy, neztrácejte zbytečně svůj drahocenný čas. Dnes již přece není problém si jakoukoliv službu objednat. A ani čištění koberců není samozřejmě výjimkou. Prohlédněte si reklamy v regionálním tisku, zalistujte telefonním seznamem, porozhlédněte se na internetu, a to by v tom byl čert, abyste nenašli alespoň desítku firem ve svém okolí, která podobné služby nabízí. Vyberte si podle ceny a služeb v nabídce tu, která vám nejlépe vyhovuje, zvedněte telefon – a máte po starostech.

Čištění koberců je malá věda

U méně znečištěných koberců postačí vyčištění suchou metodou. Ta z podlahové krytiny odstraní špínu, prach i mastnotu a oživí barvy vašeho koberce, které se tak znovu rozzáří. V nabídce má tuto udržovací metodu naprostá většina profesionálních firem. Pokud jste ale svůj koberec poněkud zanedbali nebo leží na místě opravdu hodně frekventovaném a je na něj vyvíjena maximální zátěž, spolehněte se raději na mokrý postup čištění, kdy je nečistota rozpouštěna pod tlakem vpraveným čisticím roztokem a poté vysávána do sběrné nádoby.

Proč se spolehnout na profesionály

Na rozdíl od vás, pokud se do čištění koberců pustíte sami, mají profesionálové k dispozici nejen výkonnější přístroje, ale také větší výběr ověřených a vyzkoušených čisticích prostředků, takže neriskujete nežádoucí mechanické porušení koberce, např. vytahání vlasu, ani vyblednutí jeho barev.

Domů » Čištění koberců
Previous post Čištění koberců Praha
Next post Úklid bytů

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *