Průběžný úklid snadno

Průběžný úklid snadno. Máte problém s udržováním pořádku a nevíte si rady co s tím? Máme pro vás 9 užitečných rad, jak snadno udržet svou domácnost uklizenou bez velké námahy a vystavět si návyky, které vám zařídí čisto a méně práce s pravidelným velkým úklidem.

1. Vždy, když odcházíte z místnosti…

vezměte s sebou něco, co tam nepatří a ukliďte to. Zabere vám to vždy sotva minutu a výsledky uvidíte hned během prvního dne.

2. Pokud to zabere méně, než 2 minuty…

udělejte to hned. Neodkládejte drobné úkony jako je opláchnutí sklenky nebo složení trička. Když je uděláte hned, vyhnete se hromadění nepořádku.

3. V každé místnosti…

mějte alespoň jeden odpadkový koš. Tím zamezíte bezmyšlenkovitému odkládání odpadků po stolech, kolem postele a všude jinde. Když máte koš blízko, spíš hodíte odpad rovnou do něj.

4. Umývejte nádobí…

hned jak ho vložíte do dřezu. Nenechávejte špinavé talíře ve dřezu, rovnou je umývejte. Dřez se vám tak nebude přeplňovat – tím se vyvarujete zápachu v kuchyni. Kromě toho ve špinavém nádobí rády bydlí octomilky. Pokud se vám v kuchyni již zabydlely, prázdný čistý dřez je velmi účinný pomocník v boji proti nim.

5. Každé ráno…

si ustelte postel. To vás po ránu probudí a přepne do úklidové nálady. Navíc pokaždé, když uvidíte svou postel ustlanou, připomenete si úklid a podvědomě se mu budete více věnovat.

6. Vyhraďte si jedno místo…

na roznošené prádlo. Oblečení, které ještě nemá smysl prát, ale už ho nechcete dávat do skříně mezi to čisté, neházejte na hromadu vedle postele nebo na židli. Pořiďte si dekorativní krabici nebo třeba taburet s úložným prostorem, kam můžete oblečení dávat a nebude působit jako nepořádek.

7. Uklízejte každý den…

alespoň pět minut. Nemusíte dělat denně velký úklid, ale zkuste si vybudovat návyk uklidit každý den alespoň malinko. Utřít stůl, umýt umyvadlo, naleštit kohoutky. Nic velkého, časově ani energeticky náročného. Takto po malých krůčcích postupně uklidíte celý dům a ani si toho nevšimnete.

8. Pokaždé, když uklízíte…

odměňte se. Naučte svůj mozek, že úklid je záslužná činnost, po které přichází odměna. Budete pak mnohem motivovanější se do něho pustit.

9.Průběžný úklid snadno – Udržujte velké plochy…

uklizené a prázdné. Zameťte si podlahu, ustelte postel, utřete stoly. Velké prázdné plochy v místnosti dělají dojem pořádku a čistoty. Když vám bude připadat, že je váš byt uklizený, budete se podvědomě cítit více zavázáni ho tak udržet. Stejně tak když už bude v bytě nepořádek, nebude vám vadit ho jenom malinko zvětšit.

Related Post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *