Čištění sprchového koutu

Čištění sprchového koutu. Mnoho lidí má doma sprchový kout a samozřejmě, že ho pravidelně čistí. Ovšem někdy zapomínáme na některé detaily, které mohou být důležité, protože mohou prodloužit životnost sprchového koutu. Je pravda, že nikdo nechce být otrokem úklidu sprchového koutu, ale pokud to budete dělat pravidelně a poctivě, pak vám to zabere méně času, než když údržbu podceníte a pustíte se do ní jednou za rok.

Každodenní rutina

Běžná údržba sprchového koutu, kterou dělá téměř každý, je čištění zástěny po každém umývání. Pravda je, že hned poté, co se okoupete, nemyslíte na to, že byste měli sprchovou zástěnu hned leštit, ale pokud to uděláte hned, bude vám to trvat jen chviličku. Kdežto když necháte vodu uschnout, zaschnou vám kapky vodního kamene a jejich leštění vám zabere mnohem více času.

Existuje několik způsobu, jak můžete zástěnu otřít:

  • Hadříkem – nejběžnější je vzít hadřík a vyleštit kapky hned hadříkem. Dokonce existují i speciální hadry, kterými stačí jen přejet a sklo vám téměř dokonale vyleští. Zabere vám to jen chviličku a budete mít sprchový kout vždy krásně naleštěný.
  • Stěrkou – další možnost je vzít stěrkou a hned po koupání kapky ze sprchové zástěny setřít. Výhodou je, že je to velmi rychlé. Nevýhodou je, že po běžné stěrce zůstávají na sprchovém koutě pruhy. Pokud ho ale chcete mít opravdu čistý, pak byste to museli ještě doleštit hadříkem, což znamená více práce.
  • Stroj – dalším řešením je pořídit si stroj, který vypadá jako stěrka. Výhodou je, že stroj vám vycucne kapky vody během několika sekund. Na rozdíl od stěrky by neměl nechávat za sebou pruhy.

Na co nezapomenout

Leštění sprchové zástěny bereme jako samozřejmost. Ovšem součástí sprchového koutu jsou i madla, profily, ve kterých jsou dveře a podobně. Tyto komponenty většinou bývají chromované nebo mosazné nebo podobně a i tyto části vyžadují jistou péči a je potřeba je udržovat čisté, nejen proto, aby byly příjemné na pohled, ale také aby se jim prodloužila jejich životnost. I z těchto povrchů se musí odstraňovat vodní kámen, ale vzhledem k tomu, z jakého jsou materiálu, měly by se čisti jen hadříkem a vodou, popřípadě můžete doplnit obyčejné mýdlo, ale rozhodně nepoužívejte žádné agresivní čisticí prostředky, abyste nepoškodili povrch. Nevýhodou je, že k těmto komponentům se hadrem špatně dostává, ale nemusíte to dělat po úplně každém sprchování, ale nějakou pravidelnost byste dodržovat měli.

Čištění sprchového koutu – I odpad potřebu údržbu

Mnohdy se podceňuje odpad sprchového koutu a přitom v něm často bývá spoustu špíny, zejména mnoho vlasů, které je potřeba pravidelně odstraňovat, aby vám sprchový kout dobře odtékal a nevyplavoval vám tyto nečistoty zpátky dovnitř. Hodně záleží na tom, jaký typ sprchového koutu máte, někdo má kout zároveň s podlahou a jako odtok je jen mřížka, ale i ta se dá rozebrat a vyčistit. Někdo má jen sítko. Ať už máte cokoliv, měli byste si opravu udělat čas na to, abyste odpad rozebrali a vyčistili a rozhodně se vyplatí dělat to pravidelně. Údržba sprchového kouta může někdy zabrat jen chviličku, jindy se u ní pořádně zapotíte, ale rozhodně se nevyplatí čištění podcenit. Budete mít nejen vždy naleštěný sprchový kout, ale také si prodloužíte životnost sprchového koutu.

Domů » Čištění sprchového koutu
Previous post Jak vyčistit žaluzie
Next post Úklid po zamoření plísní

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *