Jak odstranit zápach z pračky

Nejlepší způsoby, jak odstranit zápach z pračky. Vůně pračky může být nepříjemná a nepříjemná, zejména pro domácnosti s domácími mazlíčky nebo kuřáky. V tomto článku budeme diskutovat o příčinách a účincích pachů v pračce, stejně jako o metodách předběžné úpravy a čištění stroje, aby se zbavil zápachu. Budeme také diskutovat o tom, jak udržet stroj čistý a jak jej udržovat, aby se zabránilo návratu pachů.

Co způsobuje zápach v pračce?

Většina pachů v pračce je způsobena bakteriemi, plísněmi a plísněmi způsobujícími houby, které se mohou rozmnožovat na vlhkých površích pračky. Vůně je obvykle způsobena vlhkým prostředím uvnitř stroje. Některé typy pachů způsobené vlhkostí a vlhkostí mohou zahrnovat zatuchlé, zpocené a kouřové pachy. Běžnými příčinami pachů jsou detergenty a změkčovadla tkanin, které byly ponechány v přístroji, zbytky bílkovin a škrobů nalezené v tkanině a vzdušné bakterie, které jsou vtaženy do štěrbiny a větrací otvory.

Jak odstranit zápach z pračky – Předúprava pračky

Před čištěním pračky existují některé techniky a tipy, které pomáhají odstranit pachy a zajistit, aby všechny pachy, které se vracejí, byly méně intenzivní. Nejprve použijte jedlou sodu s bílým octem, abyste odstranili veškeré zbytky. Před zavřením stroje otřete buben stroje a nechte jej uschnout na vzduchu. Je také důležité nechat víko otevřené, aby se všem přetrvávajícím pachům umožnilo uniknout. Pravidelně vysávejte a vytírejte kolem pračky a protřepávejte kryt, abyste zabránili shromažďování prachu, nečistot nebo zvířecích chlupů uvnitř pračky.

Čištění pračky

K důkladnému vyčištění pračky použijte teplou vodu s minimálním množstvím pracího prostředku a bílého octa, abyste odstranili zbytky způsobující zápach. Dávkovač mýdla pravidelně oplachujte bílým octem a teplou vodou. V případě potřeby použijte kartáček nebo kartáček na zuby a starý hadřík, abyste odstranili veškeré usazeniny, které mohou být přítomny v rozích a štěrbinách. Jakmile je čištění dokončeno, spusťte cyklus studené vody s šálkem jedlé sody, abyste dezinfikovali, dezodorizovali a odmastili části pračky. Po dokončení cyklu spusťte druhý cyklus oplachování studenou vodou.

Jak odstranit zápach z pračky – Údržba

Pro snížení zápachu je důležité udržovat pračku. Každý týden spusťte cyklus horké vody a použijte malé množství bílého octa a jedlé sody, abyste pomohli odstranit všechny bakterie, které mohou být přítomny. Udržujte dávkovač mýdla čistý a pro účinné čištění používejte vysoce účinné čisticí prostředky nebo tablety. Při pravidelné údržbě pravidelně kontrolujte otvory nebo jiné poškození hadic a ujistěte se, že těsnění dveří je pevně na svém místě a není prasklé. Závěr Nikdo nemá rád přítomnost pachů v pračce. Díky pravidelné údržbě a pravidelnému čištění můžete odstranit pachy a udržet pračku čerstvou a bez zápachu. Dodržováním výše uvedených kroků můžete snížit nepříjemný zápach a prodloužit životnost vaší pračky.

Domů » Jak odstranit zápach z pračky
Previous post Úklid bytů
Next post Jak vyčistit žaluzie

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *