Jak vyčistit sklo u krbu

Jak vyčistit sklo u krbu, pořídili jste si krbová kamna s velkým sklem, abyste během zimních večerů mohli sledovat plápolající oheň a teď nic nevidíte? Pokud je sklo vašich krbových kamen černější než noc, možná děláte někde chybu. Poradíme vám, jak správně topit, i čím lze špinavé sklo vyčistit.

Správné přikládání

Pokud chcete, aby sklo u kamen zůstávalo čiré, soustřeďte se při topení na několik věcí. Topte vždy suchým dřevem a samozřejmě dřevem, které není lakované, barvené nebo napuštěné chemickými látkami. Přikládejte tak, aby se polena nedotýkala skla. A v neposlední řadě nechte vzduch, aby proudil do kamen (při zatápění nechte přívod vzduchu otevřený naplno, potom ho ztlumte).

Jak vyčistit sklo u krbu – Jak vyčistit černé sklo

Dříve než vyrazíte pro drahé čistící prostředky určené přímo k čištění krbových skel, vyzkoušejte následující. Vezměte houbičku na nádobí, namočte ji (z té jemnější strany) a vychladlé sklo zkuste vyčistit. Pokud není černé moc, půjdete to i vodou nebo za použití obyčejného saponátu. Použít můžete i zmuchlaný novinový papír.

Sklo můžete zkusit vyčistit i jemným popelem z kamen. Do popela „namočte“ ubrousek nebo noviny a pak krouživými pohyby vyčistěte sklo. Pokud jste příliš líní a nechce se vám pracovat s popelem, roztopte krb a nechte ho dlouhou dobu hořet velkým plamenem. Sklo by se mělo vyčistit samo a vy už pak dočistíte maximálně rohy.

Tip: Čistěte sklo pravidelně. Čím déle budete čištění odkládat, tím bude sklo černější a následná péče o něj obtížnější. Stejně jako je nutné vynášet popel, je nutné i pravidelně čistit krbové sklo.

Jak vyčistit hodně znečištěné sklo

Pokud jste dvířka kamen už nějakou dobu nečistili, pravděpodobně se neobejdete bez použití chemie. Čističe krbových skel se nejčastěji prodávají ve formě sprejů či gelů. Přípravek nechte předepsanou dobu působit a pak sklo otřete vlhkým hadříkem. Suchým hadříkem pak můžete ještě vyleštit případné šmouhy.

Related Post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *